Avize sökme ve takma, evdeki veya işyerindeki avizeleri değiştirme veya tamir etme işlemidir. Monte edilme şekillerine göre iki farklı model avize vardır. Bunlardan ilki tavana yapışık olan duran tavana monteli avizelerdir. Diğer model ise askılı aparatlı avizeler olarak isimlendirilir.

Evdeki tüm sigortalar mutlaka kapalı olmalıdır. Bununla beraber elektrik anahtarları da kapalı durumda olmalıdır. Ve montaja başlamadan önce her ihtimale karşı kapalı olup olmadıklarını kontrol kalemiyle kontrol etmelisiniz.

Avize sökme ve takma işlemini yaparken aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. Elektrik sistemini kapatın. Avize sökme ve takma işlemini yaparken, elektrik sistemini kapatmak güvenlik açısından önemlidir.
  2. Avizeyi sökün. Avize genellikle tavan veya duvar üzerine monte edilir ve sökülürken vida veya diğer tutturma yöntemleri kullanılır.
  3. Avizeyi takın. Avizeyi takarken, avizeyi takacağınız yere uygun bir şekilde monte etmelisiniz. Avizeyi takarken vida veya diğer tutturma yöntemlerini kullanın.
  4.  Avize sökme ve takma işlemini tamamladıktan sonra, elektrik sistemini tekrar açarak işlemi tamamlandığını kontrol edin.

Avize montajına başlamadan önce mutlaka gerekli tüm güvenlik önlemlerini almalısınız. Bu işlemdeki en önemli ayrıntı güvenliğin sağlanmasıdır.

 

Kalite İşçiliğimizin Simgesidir.

ELEKTRİK ARIZA | BAKIM | TAMİRİ